Jak se dostat na letiště Katowice

Letiště Katowice


Jak se tam dostanete?

Autem

Letiště Katowice je velice snadno dostupné po silnici A1. Z Ostravy zhruba hodinu cesty, z Olomouce téměř dvě hodiny a z Brna necelé tři hodiny jízdy autem.

Najdete zde parkování na parkovištích č. 1, č. 2 a č. 3. Parkoviště č. 3 je hlídané a je vhodné pro dlouhodobé stání.

Ceník parkování
Parkoviště č. 1 - Parkoviště pro krátkodobé stání

Na parkovišti č. 1 nemáte v Katowicích, jako v Ostravě, prvních 15 minut zdarma. Bohužel si zde budete muset zaplatit stání i na krátkou chvilku. Hodinu zde máte za 5 PLN, stání do 2 hodin za 14 PLN a do 3 hodin za 20 PLN.

Parkoviště č. 2 - Parkoviště pro krátkodobé stání

Nižší ceny, než jsou na parkovišti č. 1, najdete na druhém katowickém parkovišti. Hodinu zde máte za 6 PLN, stání do 2 hodin za 12 PLN a do 3 hodin za 18 PLN.

Parkoviště č. 3 - Parkoviště pro dlouhodobé stání

Poslední možností, kde na katowickém letišti můžete zaparkovat, je parkoviště č. 3. Zde se ceny pohybují úplně stejně, jako na druhém katowickém parkovišti. Nenajdete zde tedy žádné denní tarify, ale opět hodinové sazby.

Autobusem

Na Letiště v Katowicích se také velmi dobře dostanete autobusem. Přímo u odletové haly se nachází zastávky autobusu, takže nemusíte chodit nikam daleko. A pokud pojedete přímo z Ostravy, doporučujeme Tiger Express, který vás odveze přímo z jakéhokoliv obvodu města Ostravy až do Katowic. Pohodlně, rychle a s možností připojit se během cesty na free Wi-Fi.

Vlakem

Spojení najdete ZDE